مقالات

آیا واقعا می توانید با استفاده از سیگار الکترونیکی ترک کنید ؟

واقعا می توانید با سیگار الکترونیکی ترک کنید ؟

بسیاری از سیگاری ها با امید به اینکه خودشان را از شر نیکوتین خلاص کنند و سریعتر از چسب ها ، آدامس ها و استنشاقی هایی که کاربردی نبوده اند به این هدف برسند .  اما آیا واقعا می توانیم سیگار کشیدن را ترک کنیم یا فقط عادت ما از نوعی به نوعی دیگر تبدیل خواهد شد و همچنان ادامه  می یابد ؟

بله ! ترک سیگار ممکن است

برخی از کارشناسانی که سیگار را با روی آوردن به سیگار الکترونیکی  ترک کرده اند، بله ای  قاطعانه فریاد می زنند! شما می‌توانید با روی آوردن به سیگارالکترونیکی ،  سیگار را ترک کنید و ما می‌خواهیم راه‌ های آن را به شما نشان دهیم . فقط دنیایی را تصور کنید که بوی دود سیگار نمی‌دهید، گلودرد شما ناپدید می‌شود و احساس لرزش ناشی از عدم دریافت نیکوتین به مرور زمان کاهش می‌یابد تا زمانی که وجود نداشته باشد. نمی گوییم  که ترک سیگار از طریق سیگار الکترونیکی چالش برانگیز نخواهد بود، در واقع برعکس، با کاهش سطح نیکوتین به مرور زمان کمی احساس ناراحتی خواهید کرد، اما مانند سیگارهای سنتی زمانی که از قدرت معمولی به یک نوع سبک تر می روید. ، فرصت بازسازی برای بدن شما به جود خواهد آمد .

دلیل سیگار کشیدن

دلایل متعددی برای سیگار کشیدن وجود دارد: قدرت نیکوتین، رضایت از ایجاد دود ، کشیدن سیگار و رضایت از آن، داشتن سیگار در دست  و رضایت اجتماعی که هنگام ایستادن در کنار سایر افراد سیگاری در حال گپ زدن به دست می آورید  کاهش سطح استرس می تواند از جمله دلایل سیگار کشیدن باشد . متوجه شدیم، دلایل فیزیکی و روانی زیادی وجود دارد که ماشین دود کوچکی که در دست شماست اینقدر رضایت بخش است – اما این رضایت متفاوت را می توان در سیگار الکترونیکی یافت.

کاهش سطح نیکوتین

مرحله اول: سطوح بالاتر Nic

شما مدتی است که از سیگار الکترونیکی استفاده می کنید و تجربه شیرینی از سطح نیکوتین ، میزان دود و سایر موارد داشته اید . اکنون آماده هستید که میزان نیکوتین خود را کاهش دهید . ترسناک  است ، درسته؟ هیچ‌کس نمی‌خواهد هوس‌ها تسخیر شود، اما اگر هدف شما ترک است – باید از جایی شروع کنید و تجربه ناراحت‌کننده کنار بگذارید. نکته اصلی این است که سیگار الکترونیکی  را آهسته مصرف کنید و سطوح نیکوتین خود را به آرامی کاهش دهید تا از ترک نا امید نشده و تسلیم نشوید.

مرحله دوم : سطح نیکوتین متوسط

اکثرا پیشنهاد ومیشود در این مرحله به عنوان مرحله متویط در ترک حدود ۸ الی ۹ هفته ادامه دهید . زمانی که به خوبی شرایط در شما ثابت شد و نیاز شما به نیکوتین کمتر شد می توانید به مرحله بعد رفته و مجدد سطح نیکوتین را کاهش دهید .

مرحله سوم : سطوح پایین نیکوتین

در مرحله یوم پایین ترین سطح نیکوتین را تهیه می کنید . و نیز سیگار خود را در منزل قرار می دهید و زمان استفاده از آن را محدود میکنید. بی صبرانه منتظر می مانید تا به منزل برسید و از سیگار خود استفاده کنید . ذهن شما با انتظار برای استفاده از سیگار الکترونیکی مشکلی ندارد . نیاز شما قابل مدیریت است و کنترل ذهن و جسم خود را دارید .

قدرت پایین نیکوتین یک قدم مانده به ترک سیگار به طور کامل است ، پس شما در این مسیر خوب عمل کرده اید .

مرحله نهایی : شما ترک کردید !!!

زمانی که شما سیگار الکترونیکی خود را در منزل گذاشتید و خود را مدیریت کردید که در هر زمان و مکانی که احساس نیاز کردید از آن استفاده نکنید شما آماده هستید که میزان نیکوتین را به سطح صفر برسانید  و از مایعات بدون نیکوتین استفاده کنید .

چند ماه طول می کشد تا به سطح صفر نیکوتین برسید ، اما هدف خود را دنبال کنید به زودی به آن دست خواهید یافت . کلید موفقیت این است که فشار زیادی روی ترک در روز به خصوصی روی خود نگذارید که باعث ایجاد استرس و فاجعه مجدد شود ،  بلکه به صورت آهته و پیوسته و مستمر به سمت هدف خود حرکت کنید .

کلیه کلیه مراحل حرکت آهسته و پیوسته تا رسیدن به هدف است . مطمئن شوید زمان کافی در هر مرحله به بدن خود داده اید تا به آرامش برسد تا به سطح پایین تر بروید . نکته مهم این است که در هر مرحله ای که هستید حتی اگر به ترک کامل سیگار نرسید یک مرحله به هدف خود نزدیک شده اید و استفاده از سیگار را کاهش داده اید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *